Langų dekoracijos

       Tobulindama tapymo ant šilko techniką, pritaikiau ją ne tik rūbų modeliavimui. Kadangi po truputį rekonstruoju ir įrenginėju savo namus – o tai daro vos ne kas antras lietuvis – pirmiausia pačiai sau iškilo poreikis įdomiau apipavidalinti langus. Pasitelkdama tapymo ant šilko patirtį, nusprendžiau tapyti užuolaidas, širmas ir kitą namų tekstilę.

      Langų dekoravimas yra labai svarbi interjero dalis, sukurianti jaukumą, atspindinti paties šeimininko skonį ir išprusimo lygį. Yra didelė audinių pasiūla, ir žmonės dažnai patys, taupumo sumetimais, kuria savo namų užuolaidas. Tačiau rezultatai džiugina ne visada. Išlavinto skonio žmogus norėtų ko nors įdomesnio, originalesnio. Būtent tokiam klientui ir skirtos mano tapytos užuolaidos, širmos ar šiaip dekoracijos.

     Galima tapyti tik tam tikrais fragmentais, kuriais norime prisidengti nuo smalsių akių, ar užmaskuoti nepageidaujamus matyti vaizdus pro langą. Galima palikti netapytus permatomo audinio plotus, siekiant pratęsti namų erdvę už didelio lango. Tokie tapyti audiniai interjere prilygsta freskos, vitražo, paveikslo ar gobeleno vaidmeniui. Tapymo motyvas, koloritas, derinimas prie interjero aptariamas su užsakovu ar architektu. Svarbiausia panorėti ko nors išskirtinio ir nesivaržyti kreiptis – juk vis tiek kažką ant langų kabinate…