APIE SAVE RŪBŲ DIZAINAS TAPYBA ANT ŠILKO TAPYTI DRABUŽIAI KOLEKCIJOS PARODOS ALBUMAS ATSILIEPIMAI KONTAKTAI
 

Ramutės Stakėnienės albumas "Tarp dangaus ir žemės"

Albumą maketavo dizaino studija DABAMinimalistinė mada.  Autorės ji nedomino, nežavėjo. Bet kai siautė tokia pasaulinė mados tendencija, dizainerė jos neignoravo. Teko žaisti pagal jos taisykles - juk mada skirta žmonėms. Ramutei, kaip kūrėjai, minimalizmas pernelyg paprastas, lengvas. Todėl jo apie plastiką ar išraiškos formas beveik nėra ką šnekėti.
Tapyba ant audinio. Tai - “sena naujiena”. Jei tyrinėti šią tapybos rūšį - jos būta ir anksčiau. Kai kas tapė šalikėlius, miniatiūras, kitus mažmožius. Tapoma ant audinio - tiek ant sintetinio, tiek ant natūralaus šilko. Šią audinio spalvinimo technologiją pritaikyti rūbams - labai sudėtingas ir profesionalus procesas. Ištapyti audinį būtina dar prieš siuvimą, atsižvelgiant į būsimo siuvinio konstrukciją. Šios technologijos paslaptis dailininkė “kando” bene dvidešimt metų. Tai labai imlus darbas. Sunku prognozuoti būsimas spalvas, kurios kinta, priklausomai nuo medžiagos rūšies, dažų sudėties. Dažus, kad nenusiplautų, reikia užfiksuoti aukšta temperatūra. Ši technologija reikalauja kruopštumo ir begalės laiko. Tačiau tai - dalininkės virtuvė, be kurios neatsirastų mados “kulinarijos” patiekalai.

Kūrinių manekenė. Ramutės asmenybė yra daugiaplanė. Jos kurtuose rūbuose gerai jaučiama autorės pasąmoninė aistra, savotiškas “Karmen kompleksas”, kuriame brunetės temperamentas pulsuoja šaltu pabaltijietės racionalumu. Tą atspindi jos kolekcijos, kuriose akivaizdus profesionalės braižas. Į išskirtinių autorių gretą ją stato ir tai, kad dizainerė dažniausiai demonstruoja savo modelius pati. Todėl jos kūriniai išties harmoningi, atskleidžiantys ne tik autorės menines, kūrybines galimybes, bet ir jos “ego”, turtingą pasąmonės būseną. Natūrali brunetės išorė gražiai dera arba kontrastuoja su sukurto rūbo koloritu. Ramutė tarsi papildo savo kūrinį savimi, pateikdama stilistiškai vientisą ansamblį.

Būti elite. Vienas iš esminių dizainerės kredo - padaryti moterį gražią. Šis klasikinis požiūris, leidžia dailininkei nepaslysti laikinose madų plikšalose, nepasimesti vienadieniuose klyksmuose, instaliacijose, šokiruotėse. Tam reikalinga ir inteligencija, ir geras skonis, ir įgimtas mados bei stiliaus harmonijos pojūtis. Ramutės kūrybą inspiruoja svarbi žmogiška savybė - dvasinis padorumas. Tas leidžia dizainerei atstovauti kūrybiniam elitui.

                                                                                                                   Dizaineris Vilius Puronas

Akimirkos iš albumo pritatymo